Türk Bayraklı Kurabiye Tarifi

Size türk bayraklı kurabiye tarifi ile çok seveceğiniz bir tarif sunuyorum. Okula giden öğrenciler bu kurabiyelere neden mi bayılıyor. Nedeni yok sadece üzerinde türk bayrağı var oluşu diyebiliriz. İşte türk bağraklı kurabiye tarifi ile sizlere kolayça leziz kurabiyeler yapabilirsiniz. Fakat hanımeli değmiş en güzel kurabile tarifleri ve daha fazlası için en doğru adrestesiniz.

Türk bayrağı ile yaş pasta düşünürken kurabiye fikriyle çıkıverdi elimden. Ancak 29 ekim için türk bayraklı kırmızı kurabiyem yetişmedi. Fakat harika oldu özelliklede büyük oğlum çok sevdi arkadaşlarına ve öğretmenlerine ikram etti.

nefis kurabiye tarifi
türk bayraklı kurabiye tarifi

Tarihler yazdı yine yazacak!
Türk unutmadı unutmayacak!
Ceddini, şehidini hep anacak!
Bu bayrak semada dalgalanacak!

Türk Bayraklı Kurabiye Tarifi

Malzemeler

bir paket margarin
1- çay bardağı pudra şekeri
1 çay bardağı sıvı yağ
bir çay bardak mısır nişastası
1 paket kabartma tozu
1 pakey vanilya
yeteri kadar un

Hazırlanışı

250 gr oda sıcaklığındaki margarinimize bir çay bardağı pudra şekeri ekleyerek elimizle iyice özüyoruz. Lakin ilk olarak 1 çay bardağı sıvıyağı 1 yumurta ve mısır nişastası kabartma tozu ile vanilya ve aldığı kadar unuda ilave ederek yumuşak bir hamur olana kadar yoğuruyoruz.

Hamurumuzun yarısından biraz fazlasını kürdan ucu veya fırça ile kırmızı renkli gıda boyası ile renklendiriyoruz ve dikdörtgen kalıpla kesiyoruz. Ama ben ( eşimin çakmak kutusu ile kestim 🙂

Sofra Yemek Tarifleri Ekibimiz ile Sizlere Afiyet Olsun Diyoruz.