Nefis Tavuk Konsome Tarifi ve Yapılışı

Tadına doyum olmayan sabah kahvaltılarının olmazsa olmazı tavuk konsome tarifi ile güzel bir paylaşım sizleri bekliyor. Kış aylarında en fazla tüketilen tavuk çorbası bu diyebiliriz. Afiyet şeker bal olsun. Tavuk suyu çorbası olarak ta bilinen bu muhetem lezzet kış aylarında oldukça fazla tüketilmektedir.

Peki tavuk çorba hazırlanışı için nelere dikkat edersek daha iyi çorba elde ederiz. Evde tavuk eti ile çorba nasıl yapılır tüm detayları ile bu tarifimizden öğrenebilirsiniz.

Tavuk çorbası, ruhu tazeleyen kısacası sağlıklı beslenmenin bir simgesidir. O klasik çorba berraklaştırma adı verilen küçük bir teknikle onu kaliteli bir yemek haline getirir. Bu çorba şahane olması için kereviz sapı lezzetli tavuk suyu ve yumurta akı kullan ve sadece bize güvenin!

Tavuk Konsome Tarifi ve Hazırlanışı

tavuk konsome tarifi
tavuk konsome tarifi

Konsome nedir? Konsome kristal berraklığında bir sıvı oluşturan içeriğinde yumurta akı olan bir çorba veya et suyunun karışımıdır. İki türlü konsome çorbası et suyu bazlı veya vejeteryan olarak hazırlanabilir. Lezzetli konsome çorbası yapılışı için kullanılacak ana malzemeler.

 
 
ÇORBA İÇİN MALZEMELER : 
  • 1 tavuk, 
  • 1 havuç, 
  • 1 şalgam, 
  • 1 pırasa, 
  • 1 soğan, 
  • 15 bardak su.
 
TAVUK KONSOME HAZIRLANIŞI : 
 

Önce Taze Bir Tavuk Seçelim.

Daha sonra derin bir tencereye tavuk , doğran soğan, pırasa, şalgam, havucu da katıp suyunu ilave edelim. Kısacası 2 saat ağır ateşte hepsini kaynamaya bırakın. Kaynama işlemi bitince suyu süzüp sonra çorba tabağı­na dökün, içine tavuğun etinden küçük parçalar koparıp ila­ve edin.

Sizlere Afiyet Olsun. Bir çorba ancak bu kadar güzel ve leziz olurdur. Tavuk suyu çorba olarak tek başına sıcak olarak servis edilir.