Pufuduk Çikolatalı Sufle Tarifi Burada 2020

Yeni bir tatlı pofuduk çikolatalı sufle tarifi yapılışı ve sonrası lezzeti ile sizi kendinizden geçirecek. Çikolata düşkünlerinin asla hayır diyemeyeceği bir klasik olan çikolatalı sufle tarifi var bugün sizler için. Yoğun çikolata tadı ile akılları başlardan alan bu tarif, şık sunumuyla da sizi hiç bir zaman yarı yolda bırakmayacak bir lezzet patlaması…

Çikolatalı sufle tarifimize geçmeden önce fırınımın sıcaklık ayarını önceden ayarlayalım ki sufle pofuduk pofuduk kabarsın. Tatlı kaşınızda akışkanlığı ve damağınıza barakacağı lezzeti asla unutmayacaksınız. Bu tatlı aynı zamanda resmen bir çikolata şelalesi diyebiliriz.

susle tarifi
çikolatalı sufle tarifi

Pofuduk Çikolatalı Sufle Tarifi ve Hazırlanışı

Çikolatalı Sufle Malzemeler;

250 gr bitter çikolata
150 ml çiğ krema
3 adet yumurta sarısı…
3 adet kar haline getirilmiş yumurta beyazı
1 tatlı kaşığı pirinç unu
1 tatlı kaşığı tereyağı

Çikolatalı Sufle Hazırlanışı;

Şimdi ilk olarak çiğ krema ile çikolataları tereyağıyla beraber kısık ateşte eritin. Ateşin altını kapar kapamaz yumurta sarılarını ilave edin. Kar haline getirdiğiniz yumurta beyazlarını da  karışıma ekleyin. 5 adet fırın kabına eşit miktarda bölüştürün. 185 derecede önceden ısıtılmış fırında 8-10 dakika kadar pişirin. Fırında çıkardıktan sonra arzuya göre çiğ krema ya da vanilyalı dondurma ile servis edebilirsiniz.

Sofra Yemek Tarifleri Ekibi ile Sizlere Afiyet Olsun Diliyoruz.

Eğer ki leziz bir pasta yapmak istiyorsanız size önerimiz pastacı kreması tarifi ve yapılışı ile güzel iş çıkarabilirsiniz. Biliyorsunuz ki bir pastanın olmazsa olmazları arasında pastacı kreması en başta gelir. Sofra yemek tarifleri olarak sizlere hemen hemen her gün bir yemek tarifi paylaşıyoruz. Bizlerden istemiş olduğunu pasta tarifi varsa yorumlara yazabilirsiniz. Emin olunki hemen dönüş yapılacaktır.