Krem Şanti Yapılışı Ustaşmak İçin Püf Noktalar

Bugün ne pişirsem diye düşünürken krem şanti yapılışı için bilmeniz gereken püf noktaları ele almak istedim. Krem şanti yaparken ustalaşmak ve en güzel krem şanti bundan böyle sizde yapabileceksiniz. Peki nasıl olacak diyorsanız bu yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.

Usta işi ev yapımı iyi bir krem şanti hazırlamadan önce bu uyarılarımıza asla göz ardı etmeyiniz ki güzel bir krem şanti elde edebilesiniz. Şimdi 3 adımda bembeyaz köpük gibi krem şanti elde edin. Bu işin ustaları sizi fazlası ile kıs ka na cak.

krem şanti yapılışı
Krem Şanti Yapılışı

Krem Şanti Nasıl Yapılır Püf Noktalar

Adım 1 – Krem şanti yapmak için doğru malzemelerle başlayın. Kabarık, kıvamlı krem ​​şanti için; “yoğun krema” elde etmek için iyi bir mixer kullanın. Tatlı olması için çırpma yapmadan önce her bir fincan kremaya 2 yemek kaşığı toz şeker mutlaka ekleyin.

Adım 2 – Yapılışındaki her anı iyi gözlemleyin. Soğutulan bir kapta krema ve şekeri, mixer ile krema üzerindeki çizgilere kadar iyice çırp. Karıştırıcı hızını orta-düşük seviyeye düşürün ve beyaz köpükler oluşana kadar çırpmaya devam edin. İyi çırpılan krem şanti çırpıcılara yapışıyor olması ve düşmemesi gerekir.

Adım 3 – Eğer ki krem şantiyi fazla çırparsanız paniğe kapılmaya gerek yok. Hemen üzerine taze çırpılmamış krema ekleyin ve ardından plastik bir spatula ile karıştırmanız yeterli. Karışım pürüzsüz ve bembeyaz olana kadar bunu tekrarlayın.

Göreceksiniz ki bu yöntem ile mükemmel ötesi kerem şanti yapmış olacaksınız. Bana güvenin ve hemen şimdi evde krem şanti yapımı için kolları sıvayıp mutfağa yönelin diyoruz.

Afiyet Olsun

Şunu da unutmayalım, en güzel pasta yapmak için pastacı kreması tarifi mutlaka öğrenmelisiniz.